Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 15 maj 2019 15:10

23. Piknik Naukowy już za nami!

W ubiegłą sobotę na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się 23. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku tematem przewodnim Pikniku było hasło "My i maszyny". Wyodrębniono siedem stref tematycznych: Przyszłości, Zdrowia, Kultowych Eksperymentów, "Zrób to sam", Rodziny, Cywilizacji i Gości Zagranicznych, dzięki czemu każdy zwiedzający miał możliwość zaplanowania swojej wędrówki według własnych gustów i zainteresowań.

Na stoisku Centralnej Biblioteki Rolniczej im. M. Oczapowskiego i Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, które mieściło się w Strefie Cywilizacji odbywały się pokazy: "Klikanie w XIX wieku", "Usłyszeć książkę" i "Lot nad kukułczym gniazdem".

Najmłodsi uczestnicy Pikniku mieli, pierwszą w życiu, okazję do napisania tekstu na starej, tradycyjnej maszynie do pisania. Następnie zapisane kartki były przetwarzane przez specjalną maszynę do czytania, która umożliwia osobom niedowidzącym i niewidomym zapoznawanie się ze słowem pisanym.

Ostatni pokaz czyli „Lot nad kukułczym gniazdem” pokazywał jak wielką rolę w polskim rolnictwie zaczynają odgrywać drony. Prezentacja ich możliwości wzbudzała podziw wśród gości odwiedzających stoisko.

Wszystkie pokazy przygotowane przez Bibliotekę cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników przybyłych na Piknik i wzbudzały pozytywne emocje.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy za rok!

Czytany 1697 razy

Dodatkowe informacje