Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 28 listopad 2018 10:49

Centralna Biblioteka Rolnicza na Narodowej Wystawie Rolniczej

 

Centralna Biblioteka Rolnicza na Narodowej Wystawie Rolniczej
Poznań 29 XI - 02.XII Międzynarodowe Targi Poznańskie

Centralna Biblioteka Rolniczej zaprasza do Pawilonu 8, zaprezentuje tam swoje bogate zasoby, osiągnięcia i przyszłość. W aranżacji stanowiska nawiążemy do tradycji Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (obecna siedziba CBR) i pokażemy najnowocześniejsze systemy biblioteczne, które pozwalają użytkownikom na zapoznanie się online z najnowszymi informacjami z dziedziny rolnictwa i nauk pokrewnych.

 

Pierwszego dnia Wystawy, w piątek - 29 XI odbędzie się konferencja „1918 – 2018 stulecie przemian polskiej wsi” przygotowana merytorycznie przez Bibliotekę. Podczas konferencji wygłoszonych zostanie pięć referatów przez ekspertów specjalizujących się w tej dziedzinie.

W oficynie Biblioteki w XIX w. znajdowała się pracownia chemiczna prof. Napoleona Milicera, w której pierwsze doświadczenia w latach 1890-1891 wykonywała przyszła laureatka Nagrody Nobla, Maria Skłodowska. Nawiązując do tej tradycji, na stanowisku prezentować będziemy niezwykle ciekawe pokazy chemiczne, w sobotę: godz.10.00; 12.00; 14.00 i w niedzielę: godz.10.00; 12.00; 13.00.

Goście odwiedzający nasze stanowisko będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem bazy Systemu Informacji o Gospodarce Żywnościowej (SIGŻ), w której znajdują się dane o zasobach Biblioteki z zakresu nauk rolniczych, przyrodniczych i nauk pokrewnych.

Na stanowisku Centralnej Biblioteki Rolniczej czekać będą także na najmłodszych liczne niespodzianki i atrakcje.

Zapraszamy !!!

Czytany 1729 razy

Dodatkowe informacje