Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 19 październik 2018 15:45

Spacer krajobrazowo-historyczny po Zespole Pałacowo-Parkowym w Puławach

Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Lublinie zapraszają do udziału w spacerze krajobrazowo-historycznym po Zespole Pałacowo-Parkowym w Puławach pod nazwą „223 w Krajobrazach Pamięci – dzieło księżnej Izabeli”.

Spacer odbędzie się w dniu 22 października 2018 roku o godz. 9.00 i 16.00.

Organizatorem tego przedsięwzięcia organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

Współorganizatorzy: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Muzeum Czartoryskich w Puławach, Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Centralna Biblioteka Rolnicza w Puławach.

Trasa spaceru ma na celu poznanie wyjątkowego krajobrazu doliny Wisły w okolicach Osady Pałacowej w Puławach oraz wybranych miejsc historycznych upamiętniających rocznicę odzyskania Niepodległości. Wśród nich znalazł się puławski Oddział Centralnej Biblioteki Rolniczej, w murach którego w czasie wojny polsko-bolszewickiej, w roku 1920 przebywał Marszałek Józef Piłsudski ze swoim sztabem.

Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej : lublin.rdos.gov.pl

Serdecznie zapraszamy.

Czytany 1592 razy
Więcej w tej kategorii: « XV Lubelski Festiwal Nauki

Dodatkowe informacje