środa, 13 czerwiec 2018 15:12

Konferencja „Dziedzictwo kulturowe polskiej wsi”

Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego zaprasza na konferencję
„Dziedzictwo kulturowe polskiej wsi”.
Konferencja odbędzie się 07.09.2018 r. w budynku Biblioteki
przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie.

Podczas konferencji wygłoszonych zostanie 8 referatów. Dotyczyć one będą następujących tematów: rejestrowanie, archiwizowanie i popularyzowanie niematerialnego i materialnego dziedzictwa wsi w dobie nowych technologii - Atlas Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Wsi; problemy konserwacji i restauracji drewnianej architektury wiejskiej; ochrona wiejskiego krajobrazu na przykładzie wybranych regionów; system nadawania certyfikatów dla wyrobów tradycyjnych, charakterystycznych dla danych regionów w aspekcie ochrony ich oryginalności i jakości; perspektywy rozwoju muzeów na wolnym powietrzu; prezentacja zrealizowanych projektów przez Lokalne Grupy Działania; współpraca ze służbami konserwatorskimi w zakresie możliwości ochrony i zachowania dziedzictwa wsi; współdziałanie różnych podmiotów w sferze działania na rzecz zachowania zabytkowych kościołów, cmentarzy i miejsc kultu.

Zaproszenie na konferencję kierujemy do przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni rolniczych, ekspertów zajmujących się problematyką dziedzictwa, przedstawicieli Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Lokalnych Grup Działania, pracowników muzeów na wolnym powietrzu, Gminnych Ośrodków Kultury, przedstawicieli Stowarzyszeń na Rzecz Rozwoju Wsi i mediów.

Planowana jest publikacja „Dziedzictwo kulturowe polskiej wsi” zawierająca referaty i prezentacje z konferencji wraz z przedstawieniem sylwetek referentów.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

Szczegóły:
Data: 07.09.2018 r.
Kategorie: Wykłady/Konferencje
Organizator: Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego
Telefon: (022) 38 09 836
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: http://www.cbr.gov.pl

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Czytany 2166 razy