środa, 28 luty 2018 15:08

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo mnóstwo ciekawych artykułów, a wśród nich materiał o obiegu zamkniętym - nowej koncepcji UE oraz o zmianach i nowościach w rolnictwie w 2018 r.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o korzyściach z programu NATURA 2000 oraz o rezerwacie przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o największych manufakturach porcelany w dawnej Europie oraz o kaszubskiej kulturze i zwyczajach. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze w Goszczy, w którym mieściła się kwatera generała Mariana Langiewicza.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o odpoczynku na polskiej wsi oraz o eWnioskachPlus. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o kapuście.

W tym numerze żegnamy się z czarem starych kalendarzy ponieważ przedstawiliśmy już cały rok prac w gospodarstwie. W to miejsce przygotujemy dla Państwa, od następnego numeru, coś równie interesującego i ciekawego. Zapraszamy natomiast do kuchni w czasach Belle Epoque, która długo jeszcze będzie gościć na naszych łamach.

W dziale prezentującym sylwetki kobiet, które związane były z polską wsią piszemy o Wirydiannie Fiszerowej - wybitnej pamiętnikarce okresu Oświecenia.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru.

Życzymy miłej lektury
Redakcja

Zajrzyj, poczytaj!

Czytany 2373 razy