poniedziałek, 29 maj 2017 15:28

XXI Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

Zapraszamy 3 czerwca (sobota) na Stadion Narodowy na XXI Piknik Naukowy od godz.11.00 do 20.00 do stoiska nr D18 (wejście od Alei Zielenieckiej Parking, PKP Warszawa Stadion). Czekać tam będą na Państwa unikatowe pokazy przygotowane przez pracowników Centralnej Biblioteki Rolniczej i Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach.

Dla całych rodzin przygotowaliśmy pokaz wzrastania roślin w różnych rodzajach gleb, a każde dziecko będzie mogło samo zasadzić swoją roślinkę i zabrać ją do domu. Niewątpliwą atrakcją będzie na pewno udział w warsztatach garncarskich po uprzednim przyjrzeniu się pracy garncarza, który z gliny i wody potrafi stworzyć prawdziwe garnki, miski czy dzbanki.

Pracownicy IUNG PIB w Puławach przygotowali pokazy obrazujące przekroje glebowe, na których można będzie zobaczyć co kryje się pod hasłem gleba, a także zbadać jej właściwości.

Zapraszamy również do obejrzenia posterów przedstawiających Sławomira Miklaszewskiego - światowej sławy gleboznawcy, członka Głównego Komitetu Międzynarodowego Towarzystwa Gleboznawstwa (IBG), które założył. W 1907 r. wydał barwną przeglądową mapę gleboznawczą Królestwa Polskiego w skali 1: 500 000. Była to pierwsza na świecie mapa obejmująca tak znaczny obszar. Profesorowi zawdzięczamy także termin rędzina, który wszedł do międzynarodowej nomenklatury gleboznawstwa.

Do zobaczenia na Pikniku!

Czytany 2295 razy