czwartek, 23 marzec 2017 09:07

Zapraszamy na dzień otwarty 02.04.2017 w Centralnej Bibliotece Rolniczej

Polska zobacz więcej

Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego bierze udział w akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, której celem jest prezentacja oferty turystycznej.

W ramach tej akcji w niedzielę 2 kwietnia 2017 r. w godz. 10:00 - 16:00 będzie można zwiedzać budynek Biblioteki z przewodnikiem a także zobaczyć na archiwalnych fotografiach, jak wyglądał gmach przed stu laty, gdy mieściła się tutaj słynna w Warszawie placówka naukowa – Muzeum Przemysłu i Rolnictwa. Goście będą mieli wyjątkową okazję zajrzeć do magazynu zbiorów w podziemiach budynku i obejrzeć najstarsze woluminy, wyeksponowane w Czytelni. Zwiedzających witać będzie postać Marii Skłodowskiej–Curie. Dwukrotna noblistka, w gmachu Biblioteki, rozpoczęła swoją pracę naukową, tuż przed wyjazdem do Paryża. Jak sama wspominała po latach: „Gdyby mnie w Warszawie dobrze nie nauczyli analizy profesor Napoleon Milicer i jego asystent doktor Kossakowski, nie wydzieliłabym radu”.

Na odwiedzających tego dnia Bibliotekę czekać będą dwie wystawy poświęcone polskiej uczonej, przygotowane przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W holu dolnym ekspozycja biograficzna, a przed gmachem wystawa pt. „Maria i Tatry”, która powstała przy współpracy z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Ostatnim etapem zwiedzania będzie ogród, położony na malowniczej skarpie wiślanej, z którego roztacza się ciekawy widok na Zamek Królewski i Pałac pod Blachą, na co dzień niedostępny dla odwiedzających.

    Program:
  • Zwiedzanie budynku i podziemi wraz z przewodnikiem
  • Ekspozycja starodruków
  • Spotkanie z postacią Marii Skłodowskiej-Curie, która w gmachu Biblioteki rozpoczęła swoją pracę naukową
  • Wystawa biograficzna poświęcona Marii Skłodowskiej-Curie (w holu dolnym Biblioteki)
  • Wystawa „Maria i Tatry” (przed gmachem Biblioteki)
  • Zwiedzanie ogrodu Biblioteki, położonego na malowniczej skarpie wiślanej

Serdecznie Zapraszamy
Wstęp wolny

Czytany 5625 razy