środa, 13 kwiecień 2016 17:38

Centralna Biblioteka Rolnicza bierze udział w XX Pikniku Naukowym

Zapraszamy 7 maja (sobota) na Stadion Narodowy na XX Piknik Naukowy od godz.11.00 do 20.00 do stoiska nr C47 (wejście od Alei Zielenieckiej)

Czekać tam będzie na Państwa mnóstwo atrakcji. Do stanowiska CBR zapraszamy całe rodziny.

Na dzieci czekać będą kolorowanki o owocach, warzywach i zdrowym jedzeniu. Książeczki, powstałe z kolorowania, pociechy będą mogły zabrać do domu.

Z pewnością dużą atrakcją zarówno dla dzieci jak i rodziców będzie pokaz prezentacji ula i jego poszczególnych elementów, degustacja miodów, pyłku pszczelego i propolisu, tajemnicze spotkanie z Guciem czy też przymiarka stroju prawdziwego pszczelarza.

Niemniej interesująco zapowiada się pokaz tłoczenia oleju słonecznikowego na zimno i  degustacja  innych gatunków olejów  pozyskiwanych z roślin oleistych uprawianych w Polsce. Książeczkę opowiadającą o tych roślinach każdy będzie mógł zabrać do domu.

Rodzinnie będzie się można także dobrze bawić komponując własnoręcznie mieszanki ziół i przypraw z całej Europy według przepisów, które znajdą Państwo na stoisku. Zrobione przez siebie mieszanki, wraz z przepisami, będzie można  oczywiście zabrać do domu i wypróbować przyrządzając ulubione dania.

Do zobaczenia na Pikniku!

Czytany 3878 razy