czwartek, 16 kwiecień 2015 17:02

Fundacja Culture Shock i Centralna Biblioteka Rolnicza zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu "Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska "

MASZ 60 LAT LUB WIĘCEJ I CHCESZ STAĆ SIĘ AKTYWNYM TWÓRCĄ?

A MOŻE JESTEŚ MŁODYM PASJONATEM ARCHITEKTURY I WZORNICTWA?

UWAŻASZ, ŻE DESIGN I MIASTO POWINNY BYĆ PRZYJAZNE SENIOROM?

 

Przyjdź na bezpłatne warsztaty międzypokoleniowe. Wymień doświadczenia. Określ wspólne problemy. Znajdź uniwersalne rozwiązania.

„Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska” to cykl warsztatów Fundacji Culture Shock z dziedziny urbanistyki i designu skierowanych do międzypokoleniowej grupy odbiorców, obejmującej osoby w wieku 18­35 lat oraz 60+, zainteresowanej wzornictwem, architekturą oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Ich celem jest zintegrowanie dwóch pokoleń mieszkańców Warszawy i wypracowanie wspólnego spojrzenia na miasto.

ODKRYJ SKARPĘ WARSZAWSKĄ

Za materię działań warsztatowych obrana zostanie Skarpa Warszawska. Ten pas zieleni, ciągnący się wzdłuż Wisły niemal przez całe miasto, najczęściej nieistniejący w świadomości warszawiaków jako spójny obszar, na kilka tygodni stanie się terenem badań, analiz i prac projektowych. Uczestnicy skupią się na największych wartościach Skarpy, a także na problemach w jej użytkowaniu, widzianych zwłaszcza z perspektywy seniorów. Zwrócą szczególną uwagę na trudności i bariery, które nierzadko uniemożliwiają odkrywanie miasta.

PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI I PRZEDMIOTU

Bazując na zdobytej w trakcie warsztatów wiedzy i czerpiąc z doświadczeń i umiejętności współuczestników, zespoły zaprojektują przedmiot użytkowy promujący Skarpę Warszawską oraz zaproponują rozwiązania modyfikujące przestrzeń publiczną wybranego fragmentu Skarpy, w oparciu o historię tego terenu i jego walory kulturalne.

Uczestnicy będą pracować w kilku międzypokoleniowych grupach przy wsparciu specjalistów z dziedziny architektury i projektowania, a także znawców i miłośników Warszawy.

GDZIE I KIEDY?

Do wyboru dwa cykle warsztatów:

Projektowanie przestrzeni publicznej: Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66, sala 39, 6 spotkań co tydzień, w każdy wtorek, start 28.04.2015, w godzinach 17:00 – 19:00

Projektowanie przedmiotu: Domek Fiński PM na trawie, ul. Jazdów 3/12, 6 spotkań co tydzień, w każdą środę, start 20.05.2015, w godzinach 17:00 – 19:00

 

ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY

Wypełnij formularz na www.laboratoriummiasta.evenea.pl lub pobierz formularz i prześlij go na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zadzwoń: 661 122 614, 22 621 89 66

Odwiedź stronę projektu i wydarzenie na Facebooku.

Czytany 5632 razy