wtorek, 18 marzec 2014 16:26

Spotkanie autorskie: Lucjan Kurowski

Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach zaprasza na spotkanie autorskie z Lucjanem Kurowskim  połączone z promocją książki  „Drzewa i krzewy  iglaste”.

Spotkanie odbędzie się 21.03.2014 r.  o godz. 17:00 w Czytelni Biblioteki (Pałac Czartoryskich) ul. Czartoryskich 8, Puławy.

Wstęp wolny!

   Pan Lucjan  Kurowski - wybitny polski szkółkarz, założyciel firmy Szkółki Kurowskich.  Ponad 50 lat temu w Końskowoli na Lubelszczyźnie zorganizował jedną z najbardziej znanych w kraju i na świecie szkółek roślin ozdobnych. Całe życie podporządkował największej pasji – roślinom. Członek, działacz i inicjator licznych organizacji związanych z zielenią. Twórca jednego z najpopularniejszych i największych katalogów roślin w polskim internecie. Współzałożyciel m.in. Związku Szkółkarzy Polskich, działacz SITO. Autor wielu artykułów, prelekcji, wykładów i audycji o roślinach w Radiu i Telewizji. Konstruktor oryginalnych maszyn. Twórca wielu nowych odmian roślin ozdobnych, w tym znanego na świecie berberysu Thunberga o nazwie „Maria”.

    W swojej książce   „Drzewa i krzewy iglaste”   opisuje, jak dobierać rośliny iglaste, jak je sadzić, pielęgnować. Pokazuje różnorodne możliwości ich zastosowania. Szczegółowo przedstawia ponad 500 sprawdzonych gatunków i odmian iglaków do naszych ogrodów.  Książka przeznaczona jest dla szerokiego  grona odbiorców począwszy od ogrodników amatorów, studentów kierunków ogrodniczych po osoby zajmujące się roślinami ozdobnymi zawodowo.

Czytany 3913 razy