Aktualności

 

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach i dlatego wprowadziliśmy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece Instytutu oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Tradycje i obyczaje ludowe – literatura kulturoznawcza w zbiorach Biblioteki.

Tradycje i obyczaje ludowe są ważnym elementem kultury. Określają naszą tożsamość narodową. Niektóre z nich są głęboko zakorzenione w naszej tradycji, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wspólnie z Muzeum Wsi Lubelskiej zapraszamy w niedzielę 10 października 2021 roku, do Muzeum Wsi Lubelskiej na „Obieraczki kapuściane”

Wydarzenie odbędzie się w godz. 14.00-15.30 w pobliżu zagrody z Teodorówki (sektor Roztocze).
Obowiązują bilety wstępu do Muzeum: 20 zł/normalny, 10 zł/ulgowy

Do zobaczenia w Lublinie !

Puławski ośrodek nauk rolniczych ma piękną i bogatą tradycję sięgająca połowy XIX wieku. Na jego losy miały wpływ kolejne reorganizacje oraz wydarzenia historyczne i polityczne. W jego murach kształciło się i pracowało wielu ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju polskiego rolnictwa, nauki i gospodarki. Puławskiej placówce rolniczej od początku towarzyszy Biblioteka. Gromadzi, opracowuje i udostępnia publikacje z zakresu szeroko pojętego rolnictwa kadrze naukowej, studentom i rolnikom praktykom. ...

 

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
zaprasza na XVIII Warszawskie Święto Chleba.

Tegoroczne Święto odbędzie się w sobotę 2 października na terenie Instytutu, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, w godz. 10.00-17.00.

Wstęp wolny !
Serdecznie zapraszamy !

 

Kolejny numer kwartalnika wydawanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi „Kultura Wsi” ujrzał właśnie światło dzienne! W nim jak zawsze wiele informacji o historii i przemianach zachodzących na wsi, o sztuce i rzemiośle ludowym oraz wywiady z ciekawymi ludźmi.

Po więcej zapraszamy do Biblioteki NIKiDW w Puławach!

czwartek, 23 wrzesień 2021 12:07

Rolniczy Magazyn Elektroniczny

 

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach i dlatego wprowadziliśmy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich. ...

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece Instytutu oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

 

W niedzielę 19 września w godzinach 10:00-18:00 zapraszamy mieszkańców Warszawy i turystów na cały dzień kulinarnych atrakcji w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.