Aktualności

23 kwietnia to święto książki. Dzień poświęcony książkom i ich twórcom oraz branży wydawniczo – księgarskiej.

Od początku swojego istnienia książki ewoluują i zmieniają swoją formę dostosowując się do naszych potrzeb. Od zarania wieków towarzyszą człowiekowi utrwalając wyraz myśli ludzkiej. Historia książki jest bogata i interesująca. Kiedy myślimy o książce najczęściej łączymy ją ze słowem biblioteka, czyli miejscem, gdzie pod opieką bibliotekarzy książki są przechowywane i udostępniane. ...

 

Wiosną, odczuwamy większą potrzebę zmian i chętnie podejmujemy nowe wyzwania.
Planujemy nie tylko remonty i porządki w domu, ale wprowadzamy też zmiany na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

W zbiorach biblioteki znajdują się liczne wydawnictwa, które mogą zainspirować i służyć pomocą. ...

Święta Wielkanocne to czas kiedy na naszych stołach królują jaja, baby, mazurki i pasztety.

W zbiorach biblioteki, w dziale kulinariów znajdziemy wiele przepisów tych nowych i oczywiście tych starszych. Szczególnie interesujące są te, które wykorzystywane były już w XIX-wieku.

Z myślą o naszych Czytelnikach wybraliśmy kilkanaście przepisów z dziewiętnastowiecznych książek, znajdujących się w naszych zasobach bibliotecznych.

Zachęcamy do lektury, a po więcej zapraszamy do Biblioteki. ...

środa, 31 marzec 2021 16:07

Nabytki Biblioteki NIKiDW w Puławach

Drodzy Czytelnicy,

na naszych bibliotecznych półkach pojawiły się nowe nabytki, które zakupiliśmy przede wszystkim z myślą o Was.

Prezentujemy wirtualną wystawę nowości. ...

Zapraszamy !

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach. Stanęły przed nami nowe wyzwania i dlatego wprowadziliśmy nowy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie o uprawach w kontenerze czy bardzo prężnie rozwijającej się polskiej fotowoltaice. ...

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece Instytutu oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Życie ludzi, których praca zawodowa związana jest z rolnictwem, w dużej mierze determinują pory roku. Pomimo, że zima w pełni, a pola w niektórych rejonach Polski jeszcze przykryte śniegiem, to dla sadowników i ogrodników czas odpoczynku powoli dobiega końca. Drzewa i krzewy owocowe można przycinać w dwóch terminach – zimowym (w czasie spoczynku) oraz letnim (w okresie wegetacji). Ponieważ u większości gatunków pierwsze cięcie przeprowadza się na przełomie lutego i marca to najwyższy czas, aby przygotować sprzęt i zaplanować prace. (...)

Informujemy, że w związku z konsolidacją zbiorów bibliotecznych, księgozbiór dawnej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie, obejmujący książki i czasopisma wydane w latach 1945 – 2019, jest niedostępny do odwołania.

Publikacje wydane do 1945 roku, czyli starodruki, narodowy zasób biblioteczny (NZB) oraz archiwalny zasób biblioteczny (AZB) są dostępne wyłącznie na miejscu, w Bibliotece Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi Oddział w Puławach.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biblioteką NIKiDW w Puławach pod nr tel. 81 887-72-90 lub 517 125 342

Przepraszamy za utrudnienia.

6 lutego 2021 roku w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie odbędzie się uroczysta inauguracja Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest partnerem merytorycznym tej Instytucji.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCZ9pc7hTch5z3O239YxD6XQ/live

 

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest parterem merytorycznym Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego.