Kontakt

Dzień Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi LODR w Końskowoli, tradycyjnie był okazją do zaprezentowania osiągnięć najlepszych lubelskich firm z branży rolniczej i rolników. Imprezę swoją obecnością uświetnili m.in.: Czesław Siekierski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Krzysztof Hetman - Europoseł; Andrzej Maj - Wicewojewoda Lubelski.

 

Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji m.in.: wystawy kóz sandomierskich i innych zwierząt gospodarskich, prezentacja najnowocześniejszych maszyn rolniczych, pokazy na polu doświadczalno-wdrożeniowym, porady w Pasiece Hodowlanej „Pożóg” czy warsztaty edukacyjne. Smakiem, aromatem i wyglądem przyciągały stoiska rękodzielnicze, ogrodnicze oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Można było na nich nabyć wytworzone rękodzieła, wzbogacić swój ogród o piękne rośliny, posmakować produktów regionalnych i lokalnych.

Dzień Otwartych Drzwi LODR w Końskowoli był znakomitą okazją do zaprezentowania działalności Instytutu oraz oferty jaką ma dla swoich użytkowników Centralna Biblioteka Rolnicza NIKiDW Oddział w Puławach. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem i przybliżyło lokalnej społeczności nie tylko Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ale również bibliotekę. Miejsce, gdzie w zabytkowych wnętrzach pałacu Czartoryskich, można nie tylko wypożyczyć książkę, ale również miło spędzić czas na wystawach prac lokalnych artystów, spotkaniach autorskich czy kiermaszach twórców  ludowych.

 

 

 

Powiązane aktualności

plakat

Truskawkobranie w Gminie Puławy 2024

Gmina Puławy to kraina truskawek. Uprawie tych owoców sprzyjają
dIMG20240708110759

Wernisaż wystawy B. J. Rzechowskiej

W piątek 05 lipca 2024 roku w Centralnej Bibliotece
CbIMG_20240630_144017

Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej

Ostatniej niedzieli czerwca w urokliwym Parku Zamku janowieckiego odbyła
2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform

Kontakt

Centralna Biblioteka Rolnicza
Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi
Oddział w Puławach
ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy

tel: 81 8877 290
email: biblioteka.naukowa@nikidw.edu.pl
wypozyczalnia@nikidw.edu.pl

Zapraszamy w godzinach:
poniedziałek – piątek 7.30 – 15:30